Teknoloji

iOS 17’nin NameDrop özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Önümüzdeki günlerde bir etkinliğe veya akşam yemeğine gittiğinizde, iPhone’larınızı birbirine yakın tutarak yeni bir iş arkadaşınızla veya arkadaşınızla telefon numaralarını paylaşabilirsiniz. NameDrop olarak bilinen bu özellik, iOS 17 piyasaya sürüldüğünde kullanıma sunuldu.

NameDrop, numaraları yüksek sesle söylemekten veya telefon değiştirmekten ve kişi bilgilerini manuel olarak girmekten daha hızlıdır. Ayrıca yeni kişinin adını yanlış yazma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Apple, NameDrop’u kullandığınızda birisiyle ne paylaşacağınızı seçmenize olanak tanır, böylece telefonunuzda sakladığınız ev adresiniz gibi hassas bilgileri yanlışlıkla başkalarına vermezsiniz. Ancak bir dezavantajı var: E-posta adresinizi ve telefon numaranızı aynı anda paylaşamazsınızve kişiyi silip baştan başlamadığınız sürece iki telefon arasında yalnızca bir kez NameDrop yapabilirsiniz.

İOS 17’de NameDrop nasıl kullanılır?

  • Öncelikle iPhone’unuzun kilidini açın (telefonunuz kilitliyken bu özellik çalışmaz).
  • Telefonun üst kısmını hızla başka bir telefonun üstüne taşıyın.
  • Yaklaşık üç saniye bekledikten sonra ekranınızda bir uyarı görünecektir.
  • Yalnızca Satın Al” veya “Paylaşmak”Seçeneğe basabilir ve aşağı oka basarak hangi iletişim bilgilerini göndermek istediğinize karar verebilirsiniz.
  • Her iki taraf da bilgi paylaşmak istiyorsa “Paylaşmak” basılmalıdır. Yalnızca bir tarafın iletişim bilgilerine ihtiyacı varsa o kişi Yalnızca Satın Al” seçeneğine basılmalıdır. Aynı zamanda karşı tarafın da onay vermesi için butona basması gerekir. “Paylaşmak”düğmeye basmak gerekiyor.
  • Daha sonra yeni bir kişi alındığında bir iletişim sayfası açılır. Buradaki iletişim bilgilerini düzenledikten sonra sol üstteki butona tıklayın. “Bitti”Sadece butona basmak yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu