Haber

Biden: İsrail’in vatandaşlarını koruma konusunda ‘her türlü hakkı ve sorumluluğu’ var

7 Ekim’den bu yana düzenli temas halinde olan ABD Başkanı Joe Bidenve İsrail Başbakanı Binyamin NetanyahuTekrar buluştu.

Beyaz Saray’dan açıklama BidenVe NetanyahuGörüşmede Gazze’deki gelişmelerin yanı sıra Hamas’ın elinde tuttuğuna inanılan aralarında Amerikan vatandaşlarının da bulunduğu rehinelerin bulunması ve serbest bırakılmasına yönelik devam eden çabaların ele alındığı belirtildi.

Ayrıca açıklamada, ” Ayrıca Gazze’den bir an önce ayrılmak isteyen yabancı uyrukluların güvenli geçişlerinin sağlanması amacıyla devam eden müzakereler de gözden geçirildi.” cümlesi de yer aldı.

Beyaz Saray açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanı, ABD’nin Gazze’deki sivil nüfusa insani yardım akışına yönelik devam eden desteğini ele aldı ve bu desteğin önümüzdeki dönemde artırılmasına yönelik çabaları memnuniyetle karşıladı. Lider, İsrail’in vatandaşlarını teröre karşı korumaya kararlı olduğunu ve bunu bu doğrultuda yapmaya kararlı olduğunu kaydetti. uluslararası insancıl hukukla.” Her türlü hak ve sorumluluğa sahip olduğunu yineledi.”

ABD Başkanı BidenBu krizden sonra İsrailliler ile Filistinliler arasında kalıcı barış yoluna odaklanmanın önemine de dikkat çektiği ifade edilirken, Hamas’ın Filistin halkını veya Filistinlilerin hukuki taleplerini temsil etmediğinin altı çizildi.

Son olarak ikili yaptıkları açıklamada şunları söyledi: Hem doğrudan hem de ulusal güvenlik ekipleri aracılığıyla düzenli istişarelerde bulunmaya devam etme konusunda anlaştılar.” belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu