Haber

Sultangazi’de Hırsızlık Olayı: Ayakkabılar Çalındı

Sultangazi’de bir binaya giren iki kişi, tüm katları tek tek geçerek çok sayıda ayakkabı çaldı. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken iki hırsız, çaldıkları ayakkabıları yanlarında getirdikleri sırt çantasına koyarak hızla binadan kaçtı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, önceki gün saat 00.00 sıralarında Zübeyde Hanım Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde geldikleri binanın kapısını zorlayarak binaya giren iki hırsız, önce dairelerin önündeki ayakkabıları inceleyerek beğendiklerini belirledi ve en üst kata çıktı. Daha sonra hırsızlar üst kattan başlayarak ayakkabıları toplayıp, çalınan eşyaları bir çantaya koyarak binadan ayrıldı. Olay anı binadaki güvenlik kameralarına yansıdı.

Bina sakinlerinden Recep Yıldız, olayı anlatarak, “Gece 00.00 sıralarında iki genç erkek dış kapıyı zorlayarak binaya girdi. Birinin sırt çantası var. Biri izliyor. diğeri ise zorluyor. İşin ilginç tarafı kilidi kırmadan içeri giriyorlar. Bütün olay bu.” Zeminleri tek tek inceleyip ayakkabılara bakıyorlar. En üst kata kadar inceliyorlar, ardından en üst kattan ayakkabıları topluyorlar. Bunları hızla çantalarına koyup binadan çıkıyorlar. Yaklaşık bir hafta önce binamızda yine benzer bir sorun yaşandı. Tabii çevredeki binalarda da. “Bu oluyor. Son zamanlarda çok sık yaşanan bir olay. Artık yetkililerin buna bir çare bulması gerekiyor. Aksi halde bu işin sonu yok. Bugün ayakkabı çalanlar evlere, ailelere, çocuklarımıza zarar verecek. yarın” dedi.

Olay anı kamerada

Biri sırt çantalı iki kişi kapıyı zorlayarak binaya girdi, çok sayıda ayakkabı çaldı ve binadan ayrıldı. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, binanın önüne gelen iki kişiden birinin kapının kilidini zorlamaya çalıştığı, diğerinin ise çevreyi gözetlediği, ardından katları teker teker geçtikleri görülüyor. çaldıkları birçok ayakkabıyı yanlarında getirdikleri sırt çantasına tıkarak binadan ayrıldı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu