Teknoloji

Apple Music, Apple TV, Apple Cihaz Uygulamaları Windows’a Geliyor

Apple Müzik, Spotify ve YouTube MüzikAndroid platformunda yoğun bir mücadele veriyor ancak Apple, cihazlarda liderliğini sürdürüyor.

Öte yandan tüm iPhone kullanıcılarının her zaman Apple ekosistemine dahil olduğunu söylemek de pek mümkün değil. Apple, hizmetlerini bu kişilere sunabilmek için bu kişilerin Windows bilgisayarlarda Apple Music, Apple TV ve Apple Devices uygulamalarını kullanmalarına izin vermektedir.

Windows PC’deki Apple uygulamaları

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre uygulamalar, Microsoft Mağazası adresinden indirilebilir. Artık iPhone kullanıcıları bu hizmetlerden farklı cihazlardan yararlanabilecek. Apple Cihazlar uygulamasıyla iPhone, iPad, iPod ve iPod dokunmakWindows işletim sistemine sahip bilgisayarlar üzerinden cihazlarını güncelleyebilecek, yedekleyebilecek veya yazılım onarımı yapabilecekler.

Bu noktada asıl sorun şimdilik bağlanmak bir kabloya ihtiyaç var. Uygulamanın şimdilik kablosuz bağlantı özelliği bulunmuyor. Yedeklemenin herhangi bir bulut sistemi kullanmadan, üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden yapılması da büyük bir avantaj olacaktır.

Yeni bir iPhone satın aldığınızda Apple Müzikveya AppleTV Ayrıca aboneliği için deneme aboneliği de sunuyor. Windows cihazlarda kullanılabilecek resmi bir uygulama olması, bu uygulamaları daha sorunsuz ve keyifli bir şekilde deneyimlemenizi mümkün kılmaktadır. Böylece Apple kendi ekosistemini güçlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu