Haber

Küçükçekmece’de SMA’lı çocuklar yararına sergi açıldı

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, İranlı sanatçı Ahmedi Shoeib’in SMA’lı çocuklar için hazırladığı fotoğraflardan oluşan dayanışma standına ev sahipliği yaptı. ‘Sen Bir Hayat Ver’ başlıklı 110 eserin yer aldığı serginin geliri, SMA’lı çocukların tedavisi için bağışlanacak.

Küçükçekmece’de sanatçılar SMA’lı çocuklar yararına stant açtı. Standın değerli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu kaydeden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Böylesine anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Verdiğimiz mücadelede çorbaya biraz tuz atmamıza vesile olan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu zorlu hayatların tüm sanatçılarımızı anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum.”

SMA hastalığına dikkat çekmek için hazırlanan standın açılışında konuşan İranlı Sanatçı Ahmadi Shoeib, “Bu sergi ile çocuklarımıza SMA’lı destek olmayı amaçlıyoruz. SMA ilaçlarına ulaşmak çok zor, ailelerin, maddi açıdan zor. ve manevi olarak.Bu nedenle sanatçılarımız yaralarına bir nebze olsun merhem olmak için buradalar.Alınan her eser SMA’lı çocuklarımıza şifa olacaktır.”

Sergide eserleri yer alan proje sahiplerinden Yurdanur Gözcü şunları söyledi:

“SMA genetik bir kas hastalığı ve bu hastalığın büyük bedelleri var. Çocuklar dünyanın en saf, en saf ve en saf varlıkları. Her gün metrobüs duraklarında, meydanlarda duyduğumuz annelerin çığlıklarına kayıtsız kalamayız. Eserleriyle bu stantta emeği geçen tüm sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum. 30 tanesini SMA’lı çocuklara bağışlayacağız. Tüm sanatseverleri sergimize davet ediyorum. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve ekibine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Sergi, 15 Mayıs’a kadar Cennet Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

habersandikli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu