Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cumhuriyetimizi yeni yüzyıla hazırlamanın gayreti içerisindeyiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Köklü tarihimizden ve kadim değerlerimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizi güçlendirmenin ve yeni yüzyıla hazırlamanın gayreti içerisindeyiz.” Bu kelimeyi kullandı.

Erdoğan, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Türkiye’nin bayram sevincini paylaşan tüm dost ve misafirlere Türk milleti adına şükranlarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına ulaşmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bu dönüm noktasındayız. Yüce tarihimizde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Başta ben olmak üzere yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

Bin yıl boyunca vatanı kanlarıyla sulayan şehit ve gazilere Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan, “Sonsuza dek sürecek bir devlet” inancıyla vatana, millete ve devlete asırlarca hizmet eden herkese şükranlarını sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti, bu topraklar üzerinde kurduğumuz son devlettir. Milletimizin geçmişten geleceğe yolculuğu Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve Osmanlı’dan günümüze gelmiştir. Oradan Türkiye Cumhuriyeti’ne.” mesajını paylaştı.

-“Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak en önemli görevimizdir.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin, Cumhurbaşkanlığı Mührü’ndeki 16 yıldızda anlamını bulan 2 bin 200 yıllık devlet geleneği birikiminin tamamına sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Köklü tarihimizden ve kadim değerlerimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizi güçlendirmeye ve yeni yüzyıla hazırlamaya çalışıyoruz. ‘Egemenliğin yetimi’ olarak doğan Cumhuriyetimizi yüceltmek en önemli görevimizdir. Yetimlerin yetimleri, Gazi Mustafa Kemal’in deyimiyle sonsuza kadar kalır. Bu anlayışla 22 yıldır ülkeye destek oluyoruz.” Başarıdan başarıya, zaferden zafere koştuk. Asırlardır süren ihmal ve eksiklikleri gidererek, yatırımlarla Cumhuriyetimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak adımlar attık. Demokrasiden ekonomiye, güvenlikten adalete, eğitimden sağlığa, tarımdan dış politikaya kadar her alanda tarihi reformları hayata geçirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Gazi Mustafa Kemal’in ‘Kurtuluş Savaşı’nın amaç ve amacı, milletin tam bağımsızlığını ve kayıtsız şartsız egemenliğini sağlamak ve sürdürmek’ idealini yaklaşık bir asır sonra bile gerçeğe dönüştürdük. Devlet ile millet arasına örülen duvarları kaldırarak Millete ve Cumhuriyete sahip çıktık. “Vesayet merkezlerine karşı yürüttüğümüz ve zaferle sonuçlandırdığımız çabayla Cumhuriyetin demokrasiyle buluşmasını sağladık.”

Artık “Türkiye Yüzyılı” hedefiyle Cumhuriyetin 2. yüzyılını dünyada millet yüzyılı yapmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Erdoğan, “Büyüyen ekonomimizle, güçlenen demokrasimizle, artan prestijimizle, genişleyen hizmet alanıyla” diye konuştu. Etkileyici, ilkeli ve vizyoner dış politikamızla ülkemizle birlikte tüm dünyada ‘yetimlerin yetimi’ olacağız.” ‘ olmaya devam ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

-“Türkiye Yüzyılını da hayata geçireceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin her başarısının bölge ve dünyadaki tüm mazlumlar tarafından umutla takip edildiğini görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İç ve dış hainlere aldırış etmeden, büyük ve güçlü Türkiye idealini yüceltmeye kararlıyız. Emperyalistlerin tetikçisi olan terör örgütlerine, bir asır önce olduğu gibi bugün de aynı hesapların peşinde olan işgalcilere rağmen, Ülkemizin başarılarından rahatsız olan beceriksiz hırslı insanlar, kısacası milletin ve ülkenin düşmanları, diğer hedeflerimiz gibi Türk Yüzyılını yakalamayı umuyoruz.” “Biz de bunu hayata geçireceğiz. Allah’tan bize yardım etmesini diliyorum.”

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutlayan Erdoğan, mesajında, “Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” sözlerini kullandı.

haber-karakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu