Haber

Cihan Kolivar: Aylar önce yazdığım yorumları çekip çıkardılar, pes doğrusu

Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, bir televizyon programında, ekmek fiyatına gelen artırımlarla ilgili tartışma sırasında “Ekmek, aptal toplumların temel gıda maddesidir” sözlerini kullandı. “Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak” hatasından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kolivar, geçmişte yaptığı toplumsal medya paylaşımları nedeniyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklandı. Cihan Kolivar dokuz günün akabinde evvelki gün, Silivri’deki Marmara Cezaevi’nden tahliye oldu.

Cumhuriyet gazetesinden Rengin Temoçin’e konuşan Kolivar, “Televizyondaki konuşmalarımdan bir şey çıkartamayacaklarını anlayınca sosyal medya hesaplarımı kurcalayıp aylar öncesindeki başkasının paylaşımının altına yazdığım yorumları çekip çıkardılar. Pes doğrusu” sözlerini kullandı.

Kolivar, “Hasta ve uyku apnesi rahatsızlığım bulunduğu için tek kişilik odadaydım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Oradayken tek düşündüğüm çıkınca ‘İstanbul’daki fırıncıların sorunlarını düzeltebilecek miyiz?’ oldu. Benim tek meselem İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemek yemesidir. Tüm mücadelem bunun içindir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu