Yaşam

Arnavutköy deresinin mavi akışına ilişkin İSKİ’den açıklama

İSKİ’den yapılan açıklamada, 2-3 Haziran tarihlerinde bazı yayın organlarında Alibeyköy Barajı’na dökülen Arnavutköy’deki derenin suyunun, dereye verilen kimyasal atıklar nedeniyle maviye döndüğü haberlerinin yer aldığı belirtildi. Bölgedeki fabrikalardan

Açıklamada, olay nedeniyle grupların tespit, kontrol ve numune alma işlemleri için bölgeye sevk edildiği belirtildi. Alınan numunelerin analiz sonuçlarına göre zararlı veya toksik parametrelere rastlanmamıştır. Renk değişikliğinin nedeni henüz belirlenmemiş olup, renk değişikliğine neden olan kuruluşlar hakkında gerekli yasal işlem ve yaptırımlar uygulanacaktır.‘ kullanılmış.

Bölgedeki işletmelerin endüstriyel atık su yönünden periyodik olarak denetlendiği ve derede rutin temizlik çalışmalarının yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, “Barajlarımızın ve barajları besleyen derelerin su kalitesi sürekli olarak test ediliyor. akredite laboratuvarlarımız tarafından kaynağından temin edilen sular ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak arıtma tesislerinde arıtılmakta ve değerlendirilmesi yapılarak İstanbulluların beğenisine sunulmaktadır.

menemen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu