Haber

AK Parti’nin yerel seçim aday seçme takvimi belli oldu

AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, partinin yerel seçim takvimi hakkında bilgi verdi.

Seçim hazırlıklarını ve temposunu hızlandırdıklarını belirten Şireci, aday olmak isteyenler için başlayan istifa sürecinin 1 Aralık’ta sona ereceğini kaydetti. Şireci, 1 Ocak 2024 itibarıyla seçim süreci ve seçim takviminin güncellendiğini söyledi. yürürlüğe girecek ve süreç resmen başlayacak.

Adaylık başvurularını almaya başladıklarını belirten Şireci, şöyle konuştu: “14 ve 28 Mayıs seçimlerinden Cumhur İttifakı olarak galip çıktık ve artık önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimler de bizim için çok önemli. Milletimize hizmetin en önemli adımı yerel seçimler ve belediyeciliktir. Türkiye Yüzyılını inşa etme yolundayız.” “Tüm gücümüzle çalışarak bu yerel seçim sürecini de sağ salim atlatacağız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni heyecanlara doğru ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

“Başvuru ücreti yerine bağış almaya karar verdik”

Şireci, başvuruların “başvuru.akparti.org.tr” adresinden dijital ortamda alınacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Bu sefer başvuru ücreti alınmayacak. Başvuru ücreti yerine yeniden bağış alınmasına karar verildi. Büyükşehir dışındaki il belediye başkan adaylarımız 30 bin lira, ilçe belediye başkan adaylarımız ise 20 bin lira alacak” İlçe belediye başkan adaylarımıza 10 bin lira, büyükşehir dışındaki illerdeki belediye başkan adaylarına ise 30 bin lira verilecek. “Aday başvurularını meclis üyeleri ve illerden 5 bin lira bağış alarak kabul edeceğiz. genel kurul üyeleri. Bağışlar, tüm dünyanın gözü önünde vahşice gerçekleştirilen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla AFAD aracılığıyla kendilerine ulaşacak.”

Belirlenen miktarın yarısının 18-30 yaş arası genç ve kadın adaylardan, dörtte birinin ise engelli adaylardan alınacağını söyleyen Şireci; “Kamuoyu yoklaması 19 Kasım Pazar günü saat 10.00-16.00 arasında elektronik ortamda yapılacaktır. Anket, Merkez Yönetim Kurulumuz ve MKYK üye ve milletvekillerimizden oluşan liderlerimiz ve komite üyelerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Kuruluşun yaklaşık 140 bin üyesi var. Aday başvuruları dijital ortamda alınarak yaklaşık 3 ton kağıt üretilecek. “Atıkların önüne geçilecek. Seçimlerin ülkemize ve şehrimize güzel şeyler getirmesini diliyorum.” dedi. – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu