Haber

Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı, 3 ay sonra geçici başkent Aden’e döndü

Yemen Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Reşad el-Alimi, yaklaşık 3 ay önce ayrıldığı geçici başkent Aden’e geri döndü.

Yemen’in resmi haber ajansı SABA’nın haberine göre, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan Aden’e dönen Alimi’ye Cumhurbaşkanlığı Kurulu Üyesi Abdurrahman Muharrami eşlik etti.

Alim, yönetim kurulu ve hükümetin “devlet kurumlarını, yaşam koşullarını, ekonomi“Hizmetlerin iyileştirilmesi de dahil olmak üzere Yemen halkına verdikleri taahhütleri yerine getirmeye kararlı olduğunu vurguladı.

Konsey ve hükümetin kapsamlı ve sürdürülebilir barış taahhüdünü yeniden teyit ettiğini ve bu konudaki tüm makul çabaları memnuniyetle karşıladığını ifade eden Alimi, “Acil durum desteğine her zaman yanıt veren koalisyon ülkelerindeki kardeşlerime, dostlarıma ve uluslararası bağışçılara şükranlarımı sunuyorum. insanların acılarını hafifletmek için programlar.” terimini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Alimi, Cezayir’in ev sahipliği yaptığı 31. Arap Birliği Zirvesi’ne katılmak üzere 30 Ekim’de Aden’den ayrılmıştı.

Alimi, 23 Eylül 2022’de Ortadoğu Enstitüsü ev sahipliğinde Washington’da “Zoom”da yapılan bir oturumda Başkanlık Kurulu içinde fikir ayrılıkları olduğunu belirtti. Alimi’nin Aden’e dönüşünün bu nedenle ertelendiği biliniyor.

hanakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu