Ekonomi

Trip.com Group’un Fiyat Hedefi Citi Tarafından Yükseltildi; 90 Günlük Pozitif Potansiyel Dönemi Başlatıldı

Citi, Trip.com Group (TCOM) için hedef fiyatını hisse başına 53 dolardan 55 dolara yükselterek, hisse senedinin performansı için 90 günlük yüksek beklenti dönemini başlattı. Finans kuruluşu ayrıca şirketin hisseleri için Satın Al tavsiyesini de teyit etti.

Finans kuruluşu bu bakış açısına iki gerekçe göstererek, güçlü seyahat talebinin önümüzdeki iki tatil boyunca, özellikle de “uluslararası seyahatin daha da artmasının muhtemel olduğu” beş günlük İşçi Bayramı döneminde devam etmesinin beklendiğini belirtti.

Analistler ayrıca şirketin Mayıs ayı ortalarında “güçlü bir 2024 ilk çeyrek performansı” açıklayacağını ve “mevcut piyasa tahminlerinin güçlü uluslararası seyahatleri ve kar marjlarındaki iyileşmeleri tam olarak hesaba katmayabileceği için olası bir üstün performans” göstereceğini tahmin ediyor.

Finans kuruluşu, “Ayrıca, TCOM’un güçlü finansal performans konusundaki istikrarlı sicili göz önüne alındığında, yatırımcıların gelecek finansal sonuçlar beklentisiyle daha olumlu bir duruş benimseyebileceğine inanıyoruz” diye ekledi.

Buna ek olarak, Citi, TCOM’un performansının genel sektörün performansını aşmasıyla birlikte, hem yurtiçi hem de uluslararası seyahat için istikrarlı bir tahmin nedeniyle şirketin temel finansal sağlığının sağlam kalacağını öngörüyor.

Citi ayrıca, “Küresel platformu Trip.com, uzun vadeli stratejik bir anlatı ve gelecekteki büyümenin ana motoru olarak giderek daha fazla kabul görüyor” dedi. “Trip.com için daha iyimser bir projeksiyona dayanarak 2025/26 için kazanç tahminlerimizi %2 artırdık.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu