Ekonomi

SSR Madencilik Çöpte düşüş bildirdi, operasyonları askıya aldı

DENVER – SSR Mining Inc. (NASDAQ:SSRM; TSX:SSRM; ASX:SSR) Pazartesi günü yaptığı duyuruda, Türkiye’deki Çöpler yığın liç sahasında önemli bir değişiklik meydana geldiğini ve sahadaki tüm madencilik faaliyetlerinin askıya alındığını duyurdu. Türkiye saatiyle sabah 6.30 sıralarında meydana gelen olayda 9 kişiden halen haber alınamadı. Kayıp çalışanların bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türkiye Afet Yardım Kurumu’ndan 400’ün üzerinde çalışan da bu çalışmalara destek veriyor.

Şirket, çalışanlarının ve yüklenicilerinin güvenliğinin ve refahının en büyük önceliği olduğunu vurguladı. Acil durum müdahale modülü olarak SSR Madencilik, düzenleyici otoritelerle yakın işbirliği içinde çalışıyor ve bu kritik dönemde verdikleri destek için şükranlarını sunuyor.

Arama ve kurtarma operasyonlarına ek olarak SSR Madencilik, koruma önlemleri ve çevresel izleme başlattı. Cepheden yüzey suyu örnekleri alınmış ve normal değerlerde olduğu rapor edilmiştir. Şirket, bilgiler geldikçe daha fazla güncelleme sağlamayı taahhüt etti.

SSR Mining’in bu haber bülteni, gerçek sonuçların önemli ölçüde farklılık göstermesine neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabi olan mevcut beklentilere ve varsayımlara dayanan ileriye dönük ifadeler içermektedir. Şirket, tahmin niteliğinde olan ve gelecekteki performansın garantisi olmayan bu ileriye dönük beyanlara gereğinden fazla güvenilmemesini tavsiye etmektedir.

SSR Madencilik A.Ş. ABD, Türkiye, Kanada ve Arjantin’de üretim yapan dört operasyonla lider altın şirketi olarak tanınmaktadır. Şirketin son üç yılda yıllık 700.000 altın eşdeğeri onsun üzerinde üretimiyle istikrarlı bir geçmişi var. Bu bilgi SSR Madencilik A.Ş. tarafından yatırımcılara ve kamuoyuna sunulmaktadır. Tarafından yapılan basın açıklamasına dayandığı bildirilmektedir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu