Haber

Sinop Kuvvetler Birliği Başkanı Altay: “Şu Anda Halkın Tek İstediği Çocuğuna Mama Ve Bez Almak”

MUSTAFA USTASI

SinopKuvvetler Birliği Derneği Başkanı Erdoğan Altay “Şu anda insanların tek istediği çocuklarına mama ve bez almak. Artık öyle bir hale geldi ki mamalara, çocuk bezlerine alarm sistemi koyuyorlar. İnsanlar gerçekten inanılmaz artan bez ve bebek fiyatlarına ayak uyduramıyor. yiyecek” dedi. İlk etapta 200 koli ile yardıma başladıklarını kaydeden Koli, bugün sayının bin 200’ün üzerine çıktığını kaydetti. AltayBu da bu sayıların her geçen gün arttığının, alım gücünün azaldığının ve insanların geçim sıkıntısı çektiğinin göstergesidir” dedi.

Sinop Güç Birliği Derneği Başkanı Erdoğan Altaybu yıl ramazan ayında yapılan yardımlarla ilgili açıklama yaptı. AltayMağdur ailelerinin sayısının önceki yıllara göre arttığını, insanların artan bez ve mama maliyetlerine ayak uyduramadıklarını belirtti.

“YARDIM KUTULARININ SAYISI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR”

Erdoğan Altay dedi ki:

ramazan bayramı Sinop’tan 750 aileye ulaştık. Bunun dışında 180 mülteci aileye ve 300’e yakın depremzede aileye ulaştık. ulaşmaya devam ediyoruz. Son 30 kutumuz kaldı. Bunları dağıttığımızda bu yıl Ramazan Bayramı dağıtımları bitmiş olacak. Ramazan yardımlarının ilk haftalarında genel olarak gıda yardımında bulunduk. Aslında böyle gidiyoruz. Bize gelen bağışçılar bazen mama bağışında bulunuyor. Mesela her yıl Ankara’da Sinoplu bir iş adamı bize yardım ediyor. Paketi gönderdi. Kolileri de dağıttık. Bunun dışında farklı bir vatandaş bize kart verdi. Biz de o kartları dağıttık. Son haftalarda fıtra dağıtımına başladık. Dağıtımımız bayramın son gününe kadar devam edecektir. Bu dağıtımlara başladığımızda yaklaşık 200 koli ile başladık. Şu anda parsel sayısı 1.200’ün üzerinde. Bu da bu sayıların her geçen gün arttığının, alım gücünün azaldığının ve insanların geçim sıkıntısı çektiğinin bir göstergesidir. Bize gelen vatandaşların mağduriyetlerini, durumlarını inceliyor, görüyoruz.

“GİYSİ VE GIDA İHTİYACI ÇOK ARTTI”

Aynı zamanda bu insanlara ev eşyaları konusunda da yardımcı oluyoruz. Battaniye olur, yorgan olur. Bu vatandaşların evlerine giriyoruz. Evlerde de durumlarını görebiliyoruz. Bu yüzden insanların alım gücünün düştüğünü ve son zamanlarda alım gücünün hızla düştüğünü görmekteyiz. Örneğin önceki yıllarda çocuklu 100 aile olsaydı yaklaşık 1-2 tanesi çocuk bezi isterdi. Bunun dışında genellikle gıda yardımları istediler. yoksa maddi destek isterlerdi ama bez ihtiyacının bu kadar arttığı bir dönemi hatırlamıyorum. Bez ve mama ihtiyacı çok arttı. Bazı anneler gelip ‘Ben yemek istemiyorum, lütfen bana bez ve mama alın’ diyorlar. Artık bayıldılar. Şu anda tek istedikleri bebek maması ve bebek bezi almak. O korku arttı. Artık o kadar çok oldu ki mama ve bezlere alarm sistemi koyuyorlar. İnsanlar gerçekten inanılmaz artan çocuk bezi ve mama fiyatlarına ayak uyduramıyor. Biz de ebeveyniz. Benim de çocuklarım var. Tüm ebeveynler kendileri için en değerli şeyin çocukları olduğunu bilirler. Bebek bezlerinin ve bebek mamalarının değeri nedeniyle insanların harika bir fikri var. Yapamazlar. Bunu bize bir ihtiyaç olarak söylüyorlar. Elimizden geldiğince onlara ulaşmaya çalışıyoruz ve elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu