Haber

Seyitli’deki dev enerji tesisinin malzeme sevkiyatı başladı

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün liderliğinde Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü çevreci yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

Enerji maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Seyitli’de kurulacak güneş enerjisi santrali için çalışmalara başlandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan dev santral, 146 milyon 316 bin TL yatırım bedeli ile 5 megavat güce sahip olacak.

SEYİTLİ GÜNEŞ ENERJİSİ KOMPLEKSİ OLUYOR

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yerli, milli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Çevre dostu yatırımlarımızla sadece ilimizi değil çevre illeri de koruyoruz. , ülkemiz, dünyamız ve kamu kaynaklarımız. Geçtiğimiz yıllarda Seyitli mahallemizde devreye aldığımız 1 megavatlık GES tesisimizin ardından bölgemizde 146 milyon 316 bin TL yatırım bedeli ile yeni bir güneş enerjisi santrali kurma aşamasına başladık. 5 megavatlık yeni güneş enerji santralimizin tamamlanması ile elde edilen tasarruf hemşerilerimize yatırım olarak geri dönecek ve doğal çevreyi korumuş olacağız. Günü kurtarmak için değil, gelecek nesilleri düşünmek için yatırım yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde güneş enerjisi santrali yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu tesis tamamlandığında bölge güneş enerjisi kompleksi haline gelecek. Yaptığımız yatırımların vatandaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu