Haber

Şehitler için yazılan şarkıyı dinleyen Akşener hıçkırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında konuştu. Akşener, Meclis kürsüsünde şehitler için yazılan ve Aytekin Ataş’ın söylediği “Var Git Ölüm” şarkısını açarak ağladı. Şarkıyı telefonda çalan Akşener, “Garipler neden kaçamıyor? Neden fakirler her zaman kaçamıyor? Neden adaletsizlikler hep onların başına geliyor? Yemin ediyoruz, bunları değiştireceğiz” diye bağırarak konuşmasını sonlandırdı. , kesinlikle.”

Akşener’in açıklamasından öne çıkanlar;

“Erzincan’ın İliç ilçesinde heyelan, Antalya’da ise su baskını yaşandı. Selde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. İliç’te halen ulaşılamayan 9 personelimize bir an önce ulaşılmasını diliyorum.” Mümkün olduğunca. Milletini dinlemeyenlerin bizi dinlememesine elbette şaşırmıyoruz. Uyarılarımızı önemsemeyenlerin uyarılarımıza kulak vermemesine elbette şaşırmıyoruz. Milletini umursamayanların cennet tabiatımızı düşünmesini elbette beklemiyoruz. Ancak istikrarsız tabiatımız artık alarm veriyor. Hükümetin çaresiz kâr hırsı, halkımızın hayatını açıkça tehlikeye atıyor. Bedelini biz çekiyoruz. Bu bitmek bilmeyen sorumsuzluğun bedelini her defasında milletimiz ödüyor.

“DEVLET KULAĞININ ÜZERİNDE YATMAYI TERCİH ETTİ”

29 Haziran 2022 tarihinde bu kürsüden; Erzincan İliç’teki altın madenindeki tehlike konusunda hükümeti uyardım. Hatta bu konuda DÜZGÜN Partisi olarak; Biz de meclisimize soru önergesi sunduk. Ancak hükümet bizi çok hassas buldu ve kulağına yalan söylemeyi tercih etti. Yani aslında; Dün yaşanan felaketi göze almayı seçti. Erzincanlı vatandaşlarımız değil; Madenin ortaklarını tercih etti. Anadolu’nun can damarını taşıyan Fırat değil; Kâr musluklarını tercih etti. İliç’te felakete yol açan ihmallerin ve bu ihmallere imza atanların peşini bırakmayacağız.

“ANTALYA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ”

-Ayrıca yaşanan sel felaketi sonucunda milletvekilimiz Uğur Poyraz’ın attığı adımla, vatandaşlarımızın huzurunda Antalya’nın bir an önce afet bölgesi ilan edilmesi yönünde Meclis Başkanlığı’na yasa tasarısı sunduk. daha fazla acı çek. “Kimsenin şüphesi olmasın, her iki konuda da sürecin takipçisi olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu