Haber

Mercedes, Gazze’yi bombalayan İsrail’e maddi yardımda bulundu

Merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan otomobil üreticisi Mercedes, Gazze’ye ölüm yağdıran İsrail’e desteğini açıkladı.

İsrail ordusu, başta ABD olmak üzere birçok Batılı ülkeden mühimmat ve mali destek alıyor.

Bu tutum Gazze’de masum sivillerin katledilmesine zemin hazırlamaktadır.

Mercedes’ten İsrail’e destek

Mercedes-Benz CEO’su Ola Kaellenius, İsrail’e ve onu açıkça destekleyen Almanya merkezli kuruluşa mali yardım sağladıklarını açıkladı.

Kaellenius, İsrail’e yönelik “terörist” saldırılardan bu yana dünya çapında yayınlanan haber ve görüntülerin kendisini “derinden sarstığını” söyledi.

Kaellenius, bu durumun Orta Doğu’daki barışa olası yansımalarından “son derece kaygılı” olduğunu açıkladı. “Bölgede meslektaşlarım, uzun süredir tanıdıklarım ve iyi arkadaşlarım var.”söz konusu.

1 milyon euro gönderdiler

Geçtiğimiz günlerde çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçtik. Bölgedeki mağduriyetlerin en azından bir nebze olsun hafifletilmesine katkıda bulunmak istiyoruz.

Mercedes-Benz, kurtarma araçlarının satın alınması için United Hatzalah adlı yardım kuruluşuna ve kardeş kuruluşlarla birlikte bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızıl Haçı’na toplam 1 milyon avro bağışta bulunuyor.

“Onların güvenliği bizim önceliğimizdir”

United Hatzalah, İsrail genelinde gönüllülere dayalı bir acil tıbbi hizmet kuruluşu olarak biliniyor.

CEO Kaellenius, “Elbette Tel Aviv’deki Ar-Ge tesisimizin ekibiyle sürekli iletişim halindeyiz ve onların güvenliği bizim önceliğimizdir.”İfadesini kullandı.

Kaellenius: Onların yasını tutuyorum

Yetkili, “şiddete maruz kalan ve sevdiklerini kaybetmenin acısını çeken” herkesin yanında olduğunu belirtti. “Düşüncelerim çok sayıda yaralı, kaçırılanlar ve aileleriyle birlikte.”ekledi.

Scholz: Yahudilere saldıranlar bize saldırıyor

Berlin yönetimi, Gazze’deki sivil yerleşimleri hedef alan İsrail’e verdiği açık destekle dikkat çekiyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Gazze’de ateşkesi uygun bulmadığını söyledi. “Almanya’da Yahudilere saldıran herkes hepimize saldırmaktadır.”Şu şekilde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu