Ekonomi

Kripto piyasasında sert kayıplar görülürken LUNC, %10 yükseldi

Investing.com – Kripto para piyasasında Terra çöküşünün akabinde topluluk tarafından benimsenen kripto para Terra Classic (LUNA), yeni durumda FTX kaynaklı kripto düşüşünden etkilenmesine karşın dünden bu yana direnç gösteriyor.

Bugün sıralamada 1,25 milyar dolar piyasa kıymetiyle 35. sırada bulunan LUNC, son 24 saatte birinci 100 kripto para ortasında Maker‘ın (MKR) akabinde %10’u bulan bedel artışıyla en çok yükselen ikinci kripto para konumunda

Dün son derece volatil hareketlere sahne olan LUNC, kripto paralar ağır kayıplar verirken gün sonunda 0,00019 dolarda sabit kaldı. Dün gün içi süreçlerde ise 0,00023 dolara kadar yüksele kripto para akabinde 0,00015 dolara kadar gerilemesine karşın 0,00019 dolarda kapanış gördü. LUNC, bugün yatay hareket ederken dünkü kazanımlarını müdafaaya devam ediyor.

Son 48 saattir Eylül ayında görülen taban fiyatlara tutunmayı başaran LUNC, tekrar de genel düşüş trendinden hissesini almış durumda. O denli ki kripto para hafta başından başlayan satışlarla birlikte yaklaşık %25 kıymet kaybetti. 

LUNC, bu hafta FTT tartışmalarının ortasında Binance CEO’su Changpeng Zhao sayesinde biraz alaycı bir tutumla da olsa gündeme geldi. Zhao, Binance’in FTT satışıyla ilgili yöneltilen bir soruya karşılık olarak borsanın hala LUNC tutmaya devam ettiğini söyledi. 

Mevcut durumda son 2 aydır takviye olarak çalışan bölgede tutunmaya çalışan LUNC, piyasadaki belirsizliğe bağlı olarak kırılgan yapısını koruyor. 

Diğer yandan genel olarak kripto paralar, ABD enflasyon verisinin açıklanmasının öncesinde bugün daha çok yatay hareket etti.

Yazar: Günay Caymaz 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu