Haber

Kılıçdaroğlu: ‘Kiralar büyüdükçe artıyor. Vatandaşlarımız Anavatanlarında Zulme Uğramaktadır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından konut ve kira fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, “Kiralar büyüdükçe artıyor. Vatandaşlarımız kendi vatanlarında zulüm görüyor” dedi.

‘6 ay sonra yabancılara konut satışını 5 yıl süreyle yasaklayacağız’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından konut ve kira fiyatlarına yapılan zamla ilgili açıklamalarda bulundu.

6 ay sonra yaşanan konut ve kira krizine işaret eden Kılıçdaroğlu, “Sarayın zalim düzeni nedeniyle halkımızın ev sahibi olması hayaldi. Kiralar da şişiyor. Vatandaşlarımız kendi vatanlarında zulüm görüyor. 6 ay sonra 5 yıl süreyle yabancılara konut satışını yasaklayacağız. Fiyat dengesi sağlanana kadar yasak kaldırılmayacak. Önceliğimiz kendi insanımızdır.” paylaştı

Önceki gün alkollü içkilere yapılan zamlarla ilgili paylaşımlarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Alkollü içkilere yapılan zamlar gözdağıdır, zulümdür. Devlet bir yaşam biçimini kuşatamaz, taciz edemez, rahatsız edemez. Devlet her türlü canlıyı korur. 6 ay sonra vergileri yeniden düzenleyerek çözeceğim değerli sorunlarımızdan biri de bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu