Haber

Kayseri Melikgazi 12. kütüphanesini açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Geleceğe güzel nesiller yetiştirmek için bir kütüphanenin daha temellerini attıklarını söyleyen Kayseri’nin Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancioğlu, “Aynı zamanda emeklilerimiz için kafeterya ve ikinci bahar yurdu olan bir kütüphane yapıyoruz. bu yerin yanında. Kütüphane sayımızı her geçen gün artırıyoruz. 12 zihin küp kütüphanemiz ile yeni çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlerimizin kendi mahallelerinden hizmet almasını sağlamak ve merkezdeki yoğunluğun önüne geçmek istiyoruz.

Kayseri, belediye yönetimi ile Türkiye’de adını duyurmuş bir şehirdir. Melikgazi olarak Türkiye’de en çok okul yapan belediyeyiz. Aynı zamanda 13 sağlık ocağı ile sağlık yatırımlarına en çok yatırım yapan belediyeyiz. Ardından 20 cami, 11 Kur’an kursu, 7 sosyal tesis ve 3 pazar yeri yaptık. Burada sağlık ocağı miskini vermek istiyorum. Pazar yeri ve futbol sahası yaparak da ihtiyacı karşılayacağız. Birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeyi nasip etsin. Yeni kütüphanemizi yaz sonunda açacağız. Umarım iyisindir.” söz konusu.

Kayseri AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Belediye başkanımız Mustafa çok güzel işler yapıyor. Bu tesis hem okul hem de cami arasındadır. Gençle yaşlıyı bir araya getiren bir yer. İyi ki burası için 3 müjde daha vermiş. Verdikçe veriyor. Tüm hizmetlerin mahallemize ve Kayseri’ye hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Şirintepe Mahalle Muhtarı Bayram Ürger, “Şirintepe Mahallesi olarak almış olduğumuz hizmetlerden dolayı Başkanımıza ve ekibine mahallem adına teşekkür ediyorum. Verilen hizmetlerden çok memnunuz. Tanrı seni korusun. Kütüphanemiz mahallemize hayırlı olsun.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu