Yaşam

Kamçıyla Çıplak Dolaşıyor! Çektiği Eziyetlerle Tüm İnsanlığı Katleden Ilse Koch’un Kan Ağlatan Hikayesi

Nazi Partisi üyesi olarak tanınan Ilse Koch, toplama kamplarında Yahudilere, eşcinsellere, çingenelere ve savaş esirlerine akıl almaz işkenceler yaptı. Tarihin en sadist kadınlarından biri olarak anılan Ilse Koch’un hikayesine bir göz atalım! ?

Sizi zamanının sadist sınırlarını aşan Ilse Koch ile tanıştıralım. Nazi toplama kampının komutanı Karl Otto Koch’un aynı zamanda eşidir.

Mahkumlara uyguladığı eziyet nedeniyle gardiyanlar ona “Buchenwald Cadısı” takma adını verdiler.

Hatta bu eziyetlerden biri de mahkumların dövmeli derilerini soyup abajur yapmaktı!

Ilse Koch, Nazi Partisi’nde yer aldı.

1932’de Nazi Partisi’ne katıldı ve orada Karl Otto Koch ile evlendi. Karl, Sachsenhausen Toplama Kampı’nın komutanıyken, Ilse orada hem gardiyan hem de sekreterdi. Ilse, 23 Ağustos 1943’e kadar burada kaldı ve neredeyse olumsuz bir üne sahipti.

Kamptayken elinde kırbaçla çıplak dolaşıyordu.

Kamptan sağ kurtulanlar, Ilse’nin elinde bir kırbaçla çıplak dolaştığını ve başını çeviren veya gözlerini kırpıştıran herkesin öldürüldüğünü söylüyor. Bazı mahkumlar kamptan serbest bırakıldıktan sonra, Ilse Koch bu mahkumların dövmeli derilerini kendi el sanatları veya mobilyaları için öldürttü.

O ve kocası 1934’te tutuklandı.

Tutukluların servetinden yararlanmak, zimmete para geçirmek ve mahkumları söz vermelerini engellemek için öldürmekle suçlandılar. Ilse, kocası Nisan 1945’te idam edilirken delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Ilse, 30 Haziran 1945’te Amerikalılar tarafından tekrar tutuklandı.

Diğer otuz Nazi ile birlikte yargılandı. Ilse Koch’un 1947’deki duruşmada hapishane rejiminin tecrit edilmiş olmasına ve araştırmacılar dışında herhangi bir erkekle etkileşime girememesi gerçeğine rağmen hamile olduğunu söylemesi şok oldu. Tek kelime konuşmuyordu. Nitekim 8 aylık hamileydi. Ancak mahkumlar ve diğer memurlarla bir ilgisi olabileceğine dair birçok söylenti de vardı.

19 Ağustos 1947’de hapsedildi.

Ancak bu deri toplama sorunuyla ilgili tatmin edici bir kanıt olmadığı için cezası yeniden dört yıla indirildi. Halkın baskısı nedeniyle, 15 Ocak 1951’de Ilse Koch hakkında nihai karar verildi.

Mahkemenin 111 sayfalık gerekçesi vardı.

1 Eylül 1967’de Aichach Kadınlar Hapishanesinde asıldı. Asıldığında 60 yaşındaydı. 11 Nisan 1945’te açlıktan ölme noktasına gelen tutsaklar, kampın kontrolünü ele geçirmek için gözetleme kulelerine saldırdı.

Aynı gün öğle saatlerinde ABD 89. Piyade Tümeni Buchenwald’a girdi.

Toplama kampında 20.000’den fazla insan bulundu. Bu müthiş keşiften etkilenen Amerikalılara, Nazi dehşetini kendi gözleriyle görmeleri için kampı ziyaret etmeleri emredildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu