Haber

İYİ Parti ile Zorlu: Gizli protokol bizim dışımızda bir olay

İYİ Parti Güçlü: Bilinmeyen protokol bizim dışımızda bir olay

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon programında kullandığı ‘İki kişinin namusuna emanet edildi’ ifadesi önemlidir. Bunun kamuoyumuz tarafından dikkatle incelenmesi gereken bir açıklama olduğunu belirtmek isterim.

İYİ Partili Şiddet, parti genel merkezinde düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuştu. Ekonomiyi eleştiren Güçlü, “Benzin 2021 Eylül’de 7,3 TL’ydi. 2023 Temmuz’a geldiğimizde yüzde 34,5. Bir söylentiye göre bu gece 2 TL daha zam yapılması planlanıyor. Aldığınız bu kararlarla akaryakıta 5 kattan fazla zam yaptınız. 18 oldu. 2 yılda toplamda yüzde 186’lık kümülatif enflasyon artışı oldu. Maaşlara ne kadar zam geldiğini hepimiz biliyoruz. Kimse suyu havaya uçurmaya kalkmasın. 2021 Eylül’de en düşük emekli maaşı alan emekli 359 litre benzin alırken şimdi 217 litre benzin alabiliyor” dedi.

‘ŞEFFAFLIĞI ÜSTTE TUTMAK İÇİN BÜYÜK STRES YARATTIK’

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zorlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan gizli protokole ilişkin, “Başından beri şeffaflık ilkesini korumanın mücadelesini verdik. Sayın Genel Başkanımız bu tür ilişkileri seçim öncesi ve sonrasında büyük bir özveriyle sürdürdü. Hatta 2 Mart’taki toplantıda Cumhurbaşkanı adayının aksi belirlenecekse Cumhurbaşkanı adayı belirlenmeli, müzakere halinde partinin ilkeleri belirlenmeli” dedi. Biz başından beri şu prensibi yaşatmaya çalıştık: Seçim sonuçlarını göreceğiz, milletimiz bize ne diyecek Oy oranları ortaya çıktıktan sonra, ülkenin yönetimi ittifaka verilirse, seçilecek cumhurbaşkanının başkanlığında bu oy oranında hangi partilerin, hangi bakanlıkların düşeceği konusunda yol haritamızı çıkardık. Bunu vurgulayayım. Bu merkezde bir televizyon programında Sayın Kılıçdaroğlu’nun kullandığı ‘İki kişinin namusu emanet edildi’ ifadesi de değerlidir. Bunun kamuoyumuz tarafından dikkatle incelenmesi gereken bir terim olduğunu belirtmek isterim. Bu bizim dışımızda bir olay. Ancak bu cümle Türk siyasetinin bugünü ve geleceği için değerli bir açıklamadır” dedi.

sile-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu