Haber

İstanbul’da yolda yürüyen bir kadının kaçırılması olayının kurgu olduğu ortaya çıktı.

Gaziosmanpaşa Sokakta kız kardeşiyle birlikte yürüyen kadının zorla araca bindirilip götürüldüğü anlar çevredeki güvenlik kamerası tarafından kaydedildi ve olay infial yarattı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada, bir kişinin nişanlısına sürpriz yapmak istediği belirtildi ve sahnelerin yanlış anlaşılmaya neden olduğu belirlendi.

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Alınan bilgiye göre, araçtan inen kişi, dün akşam saatlerinde Karadeniz Mahallesi Genel Aldoğan Caddesi üzerinde kız kardeşiyle birlikte yürüyen kadının yanına gelerek onu zorla araca bindirdi. Söz konusu anlar, araç içindekilerin daha sonra hızla olay yerinden uzaklaşmasıyla yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

GÜVENLİK’E BAŞVURU OLMADI

Yaşanan anlara ait görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından polis ekipleri soruşturma başlatırken, söz konusu olayla ilgili polise herhangi bir başvurunun olmadığı öğrenildi.

GERÇEK ÇOK BAŞKA

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada gerçeğin farklı olduğu öğrenildi. Merkezden yapılan açıklamada, “Nişanlısına sürpriz yapmak isteyen bir kişinin görüntülerinin yanlış anlaşılmaya neden olduğu belirlendi.” Onun sözleri yer aldı.

Kaynak: Haberler.com / Hukuk

ayvacik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu