Haber

Genç girişimciler projelerini sergiledi

ANKARA (İGFA) – Girişimci öğrencilerin yapay zeka temelli projelerini tanıttığı ve soruları yanıtladığı etkinliğe Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, YEĞİTEK Genel Müdürü Mustafa Yaşam, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ökten, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak “Türkiye’nin Yüzyılını eğitim yüzyılı” yapmak hedefiyle sanayi, bilim ve teknolojideki gelişmeleri eğitimle bütünleştirdiklerini belirtti.

Okulların teknolojiye uygun standartlarda ve kaliteli olması için çalıştıklarını belirten Ökten, bu kapsamda EBA portalının içeriğini zenginleştirdiklerini, ÖBA’nın faaliyetleriyle alanda her geçen gün yaygınlaştığını, şöyle konuştu: öğrencilerin TÜBİTAK projelerine ve TEKNOFEST etkinliklerine katılımını desteklediklerini, yaşam boyu öğrenmenin dijital portalı HEMBA’yı her gün hayata geçirdiklerini söylüyorlar. Geçen gün geliştirdiği şeyi anlattı.

Daha önce görev yaptığı İsviçre’deki genel eğitim yaklaşımını temsil eden girişim merkezlerinden birini örnek veren Ökten, bu merkezin eğitim teknolojileri için bir buluşma merkezi olduğunu belirterek, “ETKİM de bunu layıkıyla yerine getirecektir. Dikkatli çalışmaktır. YEĞİTEK’te bu alanda çalışmalar yürütülüyor.” dedi.

Kovid-19 salgını sürecinde Türkçe ve İngilizce öğretmeni olarak çalıştığını ve eğitim teknolojilerini yakından tanıdığını belirten Ökten, şunları kaydetti:

“Hem ana dil hem de yabancı dil öğretiminde dört dil becerisinin etkileşimli kullanımı çok önemli. Bu işlevselliği kazandırmak için yapay zeka ve eğitim teknolojisinden yararlanmak günümüzün bir gerçeği haline geldi. Bu gerçekle pandemiyle birlikte yakından tanıştık. ve derslerimizi bu şekilde tasarlamaya başladık.Milli Eğitim Bakanlığı “Bizim liderliğimizde bunları ülke geneline yaygınlaştıracak, etkileşimli tahtaları Türkçe, İngilizce ve diğer konu alanlarında daha interaktif kullanacağız ve geliştirdiğimiz kullanım senaryolarını geliştireceğiz. yenilikçi teknolojilerle donatıp en kısa sürede kullanıma sunmayı hedefliyoruz.”

haber-aybasti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu