Haber

Fransa’da depremzede imamı 2 kişinin Müslüman olmasına yardım etti

– Depremzede imam Fransa’da 2 kişinin Müslüman olmasına yardım etti

Müslüman olan L’enfant Bruno, Hasan adını aldı.

PARİS – Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde evi hasar gören ve Fransa’ya atanan imam-hatip Muhammed Bıçak, 2 kişinin Müslüman olmasına vesile oldu. Fransız L’enfant Bruno, Kelime-i Şehadet’i getirdi ve Hasan adını aldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde Adıyaman Merkez Hastanesi Camii’nde müezzin olarak görev yapan Muhammed Bıçak, depremde evinin ağır hasar görmesi üzerine Fransa’ya atandı. Yaklaşık 4 aydır Fransa’nın Le Mans kentinde imam-hatip olarak görev yapan Muhammed Bıçak, göreve geldiği günden bu yana 2 kişinin İslam’a geçmesine vesile oldu. Bıçak, İslam üzerine çeşitli araştırmalar yapan Fransız L’enfant Bruno’nun İslam’ı seçmesine yardımcı oldu. Haçlı kolyelerle gelen Bruno’ya bu kolyelerin kendisine hiçbir fayda sağlamayacağını ve hastalıklarına çare olmayacağını anlatan imam-hatip Bıçak, şifayı ancak Allahü teâlânın verebileceğini, kendisinin doğrudan iletişim kurabileceğini söyledi. Allah ile, bu kolyelerle değil.

Hasan adını aldı

Bruno’ya İslam’ı detaylı bir şekilde anlatan Muhammed Bıçak, Kelime-i Şehadet getirerek Bruno’nun Müslüman olmasını sağladı. Bu sırada duygusal anlar yaşandı. ‘Hasan’ adını alan L’enfant Bruno, kendisinin de oğlunu aradığını belirterek, onun İslam’la şereflenmesini istedi.

DİTİB Le Mans Camii imamı Muhammed Bıçak, oğlunu Bruno’ya getirebileceğini ve ona İslam’ı anlatmak için elinden geleni yapacağını belirtti.

Müslüman olan ve namazına başlayan Hasan, zaman zaman Le Mans Camii’ni ve Muhammed Bıçak’ı ziyaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu