Ekonomi

Evercommerce gelir beklentileri karşılanamadı

DENVER – Önde gelen bir hizmet ticaret platformu olan EverCommerce Inc. (NASDAQ:EVCM), bugün dördüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre genişleyen bir zarar ve analist beklentilerinin altında kalan bir gelir bildirdi. Şirket hisse başına 0,12 $ net zarar açıkladı ve bu rakam hisse başına 0,13 $ olan konsensüs tahmininin önemli ölçüde altında kaldı. Çeyrek geliri 169,4 milyon $ olarak gerçekleşerek 172,37 milyon $’lık analist hedefini kaçırdı ve bir önceki yılın dördüncü çeyreğinde bildirilen 161,8 milyon $’a göre %4,7’lik mütevazı bir artışı temsil etti.

Şirketin hisse senetleri açıklamanın ardından %3,21 oranında değer kaybederek yatırımcıların kazanç ve gelir kaybından dolayı hayal kırıklığına uğradığını gösterdi. EverCommerce’in Kurucusu ve CEO’su Eric Remer, gelir artışının önündeki engelleri kabul etti ancak şirketin beklentileri aşan ve yıldan yıla (YoY) marjlarda %22’lik bir büyüme ve 370 baz puanlık bir iyileşme gösteren Düzeltilmiş FAVÖK sonuçlarını vurguladı. Remer ayrıca, şirketin fitness varlıklarının yakın zamanda satılmasının, gelecekteki büyüme ve kârlılık için işletmeyi düzene sokmaya yönelik bir adım olduğuna işaret etti.

EverCommerce, 2024 yılının ilk çeyreği için 160,5 milyon dolar ile 163,5 milyon dolar arasında gelir ve 36 milyon dolar ile 38 milyon dolar arasında Düzeltilmiş FAVÖK beklentisinde bulundu. Şirket, 2024 yılının tamamı için gelirin 676 milyon ila 696 milyon dolar aralığında, Düzeltilmiş FAVÖK’ün ise 167 milyon ila 176 milyon dolar arasında gerçekleşmesini öngörüyor. Bu rakamlara elden çıkarılan fitness varlıklarının etkisi dahil değildir. Şirket geleceğe yönelik olarak analist tahminleriyle bir karşılaştırma yapmadı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu