Haber

Duma Başkanı Volodin: “Almanya ve Fransa, Donbass halkına tazminat ödemeli”

Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Duma Başkanı Viacheslav Volodin, Fransa ve Almanya’nın Donbass halkına tazminat ödemesi gerektiğini söyledi.

Rusya parlamentosunun alt meclisi Duma Başkanı Viacheslav Volodin, Rusya, Ukrayna, Fransa ve Almanya arasında imzalanan Minsk Anlaşması’nın sivil harekât sırasındaki durum analizi için Telegram hesabından paylaştı. 2014 yılında Ukrayna’da başlayan savaş, Fransa ve Almanya yüzünden uygulanamadı. Ukrayna’daki durumun Alman ve Fransız cumhurbaşkanlarının aldatıcı politikalarının bir sonucu olduğunu vurgulayan Volodin, “Almanya ve Fransa, Donbass sakinlerine tazminat ödemeli” dedi. Volodin, “Önce Fransa ve Almanya Dışişleri Bakanları, olayların barışçıl çözümünün garantörü olarak meşru Kiev makamları ile muhalefet arasında bir uzlaştırıcı belge imzaladılar. 6 milyon nüfuslu Donbass’ın ardından “Almanya ve Fransa Minsk Anlaşmasına katıldı. Ama Angela Merkel’in (eski Almanya Şansölyesi) dediği gibi, kimse bunu uygulamaya niyetli değildi.”

“Merkel, Hollande ve Poroshenko’nun da sorumlu tutulması gereken bir suç”

Volodin, Merkel, Eski Hollanda Cumhurbaşkanı François Hollande ve Eski Ukrayna Devlet Lideri Petro Poroşenko gibi liderlerin Vizon Anlaşması yükümlülüklerini yerine getirmemekten sorumlu tutulması gerektiğini savunarak, uluslararası bir anlaşmanın imzalanması sadece bir güven kaybı değil, aynı zamanda Mink’e olan güvenin de kaybıdır.” Bu mutabakat muhtırasının imzacıları olan Merkel, Hollande ve Poroshenko’nun hatasıdır. Avrupalıların da ısınma, elektrik, yüksek enflasyon, kapanan iş yerleri gibi konularda kimin sorumlu olduğunu bilmesi gerekiyor. Donbass sakinlerine 8 yıllık soykırım ve kayıplar için tazminat ödemek zorundalar.” dedi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu