Teknoloji

Doğrulama Kodu Tarih Oldu: WhatsApp, Android’den Sonra iOS’a da “Passkey” Özelliğini Getiriyor!

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz ekim ayında Android kullanıcıları için yeni bir özelliği yayınladı. ” Geçiş anahtarları“” olarak adlandırılan bu yeni özellik, kullanıcıların WhatsApp oturum açma bilgilerine erişmesine olanak tanıyor. Yeni ve güvenli bir alternatifüretimine olanak sağladı.

Şimdi ise bu özelliğin iOS versiyonuna geleceği ortaya çıktı. WhatsApp’ın kod 24.2.10.73 iOS beta sürümünde karşımıza çıkan Passkey özelliği, henüz geliştirilme aşamasında olsa da yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunulacak gibi görünüyor. Merak edenler için hemen söyleyelim; WhatsApp’ın iOS’taki Geçiş Anahtarı özelliği büyük ölçüde Android’dekine benzer. gibi görünecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği şöyle görünecek:

Passkey özelliği WhatsApp’ın iOS sürümüne geldiğinde kullanıcılar için büyük bir sorundu. etkili ve kolay Bir deneyim sunulacak. Kullanıcı rastgele bir sebeple iPhone’unda WhatsApp’ı kapattığında ve tekrar giriş yapmak istediğinde Face ID, Dokunmatik kimlikya da telefonunun kilit şifresini kullanarak WhatsApp hesabını yeniden aktif hale getirebilecek.

Özelliği kullanmak isteyen kullanıcının, sunulacak yeni bölümden kendi şifresini girmesi gerekmektedir. belirlenecek . Buradaki seçenek kullanıcıya bırakılacaktır. Bazı kullanıcılar yüz taramayı kullanarak WhatsApp’a giriş yapabilecekken, eski iPhone sahipleri parmak izleriyle WhatsApp’a giriş yapabilecek. Bunlarla uğraşmak istemeyen kullanıcılar iPhone kullanabilir ayrıca ekran kilidi aracılığıyla WhatsApp’a giriş yapabilecekler. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağını yakında öğreneceğiz.

WhatsApp’ın Android sürümündeki Geçiş Anahtarları özelliği nasıl çalıştı?

habersungurlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu