Haber

Çeşme tek yürek oldu

Kahramanmaraş’ın Pazarcık merkezde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlar için tüm yurtta olduğu gibi Çeşme’de de dayanışma seferberliği başlatıldı.

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Ülkemize çok teşekkür ediyorum, biz çok güçlü bir milletiz, yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

10 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlar otobüs ve uçaklarla İzmir’e gelerek Çeşme’deki otellere yerleştirildi. Çeşme Turistik ve Otelciler Birliği (ÇESTOB) ile Çeşme Belediyesi koordinasyonunda Çeşme’ye gelen yaklaşık 200 depremzede otellerine girdi. Çeşmeliler, otellerin yanı sıra depremzedeleri evlerinde de ağırlamaya başladı.

Çeşme’den yola çıkan ve depremden etkilenen illere yardım ve iş ekipmanı, akaryakıt tankeri, konteyner, gıda ve sağlık malzemelerini taşıyan ULUSOY5 Ro-Ro Gemisi İskenderun Limak Limanı’na ulaştı.

Çeşme Belediyesi, 10 ili vuran depremin ardından bölgeye yardım tırları göndermeye devam ediyor. Vatandaşlar, yardım kampanyası kapsamında Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet Binasına getirdikleri battaniye, yorgan, uyku tulumu, çadır, bebek bezi, yeni giysi, ısıtıcı ve birçok barınma malzemesi ile bu kampanyaya katkı sağlıyor.

“DAYANIŞMA GÜNÜ YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran da depremde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı dileyerek, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi. Çeşmelileri yardıma davet eden Oran, “ Dayanışma günü yaralarımızı hep birlikte saracağız. Bugün itibariyle 200 vatandaşımızı otellerimize yerleştirdik. Çeşme ailem evlerini açmaya başladı çok güzel telefonlar ve ihbarlar geliyor. Otellere yerleştirilen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve evlerinde rahat etmelerini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Alaçatı Ek Hizmet Binamızın bir bölümüne butik kurduk. Buraya gelen misafirlerimiz ihtiyaçlarını karşılamak için bu butikten ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Bunun yanı sıra Dr. Tayfun Aydemir, Sağlıklı Yaşam Merkezimizde görev yapan bir psikolog ve iki sosyologdur. Çeşme’ye gelen misafirlerimizi otellerinde ve rezidanslarında ziyaret ederek manevi destek sağlamaktadırlar. Öte yandan yardım tırlarımız her gün yola çıkmaya devam ediyor. Ülkemizin başı sağolsun, biz çok güçlü bir milletiz ve hep birlikte bunların üstesinden geleceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

caldiranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu