Haber

Başakşehir’de trafik kazasında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi toprağa verildi

Başakşehir’de trafik kazasında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Zeynep Cilan, Pendik’te toprağa verildi.

Dün gece meydana gelen olayda, İbni Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi 18 yaşındaki Zeynep Cilan, yolun karşısına geçmeye çalışırken aracın çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Cilan için Pendik Kaynarca Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Zeynep Cilan’ın okulunda okuyan öğrenciler, Cilan’ın ailesi ve yakınları katıldı. Trafik kazasında hayatını kaybeden 18 yaşındaki hukuk öğrencisi Zeynep Cilan’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Pirli Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenazede taziyeleri kabul eden Zeynep Cilan’ın anne ve babasının ayakta zor durduğu görüldü.

Cenaze töreninin ardından konuşan Zeynep Cilan’ın arkadaşlarından Enes Sağlambaş, “Okulumuzdan yurda gidiyorduk, alt katta trafik gördük, sonra bakmaya gittik. Gittiğimizde kaza olmuştu ve bir kaza olmuştu. polis memuru. Zeynep’in cenazesi yerde yatıyordu, eşyalarını topladık. Defalarca ambulansı aradık. Hastane okula gitti. “Yakın olmasına rağmen yaklaşık 20 dakikada ambulans geldi. Zeynep’e çarpan çok hızlı vurmuştu. Araç hurdaya döndü” dedi.

Zeynep Cilan’ın arkadaşlarından Büşra Cansu Koçer, “Zeynep çok tatlı ve akıllı bir insandı. Aynı zamanda ezberciydi. Çok çalışkandı. Herkes Zeynep’in çok tatlı ve iyi bir insan olduğunu söylüyor. Mekanı cennet olsun” dedi. Onun için üzülmüyoruz aslında, cennete gittiğine inanıyoruz.” “Kendimize üzülüyoruz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu