Haber

Babacan’dan ekonomik uyarı!

ANKARA (İGFA) –DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Erdoğan’ın ikinci cumhurbaşkanlığı yarışını kazanması durumunda Türkiye’yi büyük bir ekonomik felaketin beklediğini iddia etti.

Babacan, katıldığı canlı yayında, “11 yıldır ekonomiyi yöneten biri olarak bu uyarıyı yapmak benim vatandaşlık görevim” dedi. Işıklar bugün yanıyor. Yarın elektrik kesintileri, yakıt kuyrukları başlıyor” dedi.

‘DEĞER KÖTÜ, YARIN ELEKTRİK OFİSLERİ BAŞLIYOR’

“Erdoğan’ın Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden borç dilenmesi, Putin’e ‘Doğal gazı ödeyemiyoruz, erteleyin’ demesi, Türkiye’nin döviz istikrarının bozulduğunu gösteriyor. Kötü bir tane var. Işıklar bugün yanıyor. Yarın elektrik kesintileri ve yakıt hatları olacak” diyen Babacan, “Bilmiyoruz. Tamamen karanlık. Hiç şeffaflık yok” dedi.

‘BABALA TV İÇİN ERDOĞAN MÜMKÜN DEĞİL, YÜREĞİ YOK’

“Erdoğan’ın Babala TV gibi bir ortama girmesi mümkün değil” diyen Babacan, “Giremez. Sabrı yok. Gençlerle 5-6 saat geçiriyorsunuz. tüm soru işaretlerini kaldırın.Kılıçdaroğlu Bey için birçok farklı bahisteki yanlış bilgileri ve algıları düzeltmesi açısından çok faydalı bir yayın oldu.Erdoğan çıkamıyor.Babala TV’de muhalif olmayanın soru sorma hakkı yok. Sayın Erdoğan’ın böyle bir ortama girmesi mümkün değil. Cesareti yok. Haklı değil” dedi.

‘KILIÇDAROĞLU DİREKSİYONU ELİNE ALDIĞINDA YOLCULAR HUZURLU BİR SEYAHAT YAPACAK’

Babacan, “Demokrasinin iyi işlediği ve düzgün yönetildiği ülkelerde vatandaşların günlük siyasetle pek ilgilenmediğini, “Otobüs yolculuğu gibi düşünün. Otobüsü kullanan şoför kurallara uyarsa, arkada oturan yolcular da huzurlu olur. Erdoğan otobüse binip ülkeyi savuruyor Kılıçdaroğlu Bey direksiyona geçtiğinde yolcular kitabını okuyacak, kulaklıklarını takıp müziğini dinleyecek, kurallara uyan bir otobüs şoförü olacağı için. Kural koyar, hukuku tanır, anayasaya uyar. Herhalde halk gündelik siyasetle bu kadar ilgilenmeyecek” dedi.

bayrakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu