Haber

Ayvalık, TYF Yelken Ligi 2. Ayak Yarışlarına Ev Sahipliği Yapacak

Ayvalık, Kasım ayında yapılan ILCA 1. Ayak Yarışları ve Ulusal Grup elemelerinin ardından 24 Nisan’da Yelken Federasyonu’nun düzenleyeceği TYF Yelken Ligi 2. Ayak Yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

24 Nisan Pazartesi günü Ayvalık Setur Marina önünde başlayacak kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki açılış töreniyle başlayacak yarışlar, Pazar gününe kadar Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak dev ekranda canlı yayınlanacak, 30 Nisan. Su sporları merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Başkan Ergin, “Sailing League Optimist 2. Ayak Yarışları 24 – 30 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında Ayvalık’ta yapılacak. Milli Takım seçmeleri de yapılacak. Gelecekte Ayvalık’ta su sporlarını daha aktif hale getirmeyi ve Ayvalık’ta uluslararası su sporlarını gerçekleştirmeyi hedeflemek ümidimiz ve hedefimizdir. Bu konuda iddialıyız” dedi.

Geçen yıl kasım ayında Ayvalık denizinde üç gün olağanüstü bir yelken şöleni yaşandığını hatırlatan Lider Ergin, kentteki tesislerde turizm açısından yansımalar olduğunu ve işletmelerden güzel geri dönüşler aldıklarını söyledi. Ergin, “Yelken yarışları Ayvalık’a ayrı bir canlılık ve hareketlilik getirdi. Denizimizin güzelliği, kumsallarımız, rüzgarımız, denizlerimizin temizliği bu organizasyonlarla vizyon kazanıyor. Tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Ayvalık Belediyesi’nin desteğiyle 24 – 30 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında Ayvalık Yelken ve İhtisas Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Yelken Ligi Optimist 2. Ayak Yarışları, Milli Personel Seçme Yarışları statüsünde olacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu