Haber

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İsrail’e sert sözler: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesi

İsrail, 29 gündür bombaladığı Gazze’de sivilleri katletmeye devam ediyor. Batı, Gazze’de masum insanların öldürülmesine sessiz kalırken, İsrail’e en sert tepki Türkiye’den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hamas terör örgütü değil, mücahitlerden oluşan bir topluluktur” sözleri Türkiye’nin durumunu açıkça ortaya koyuyordu. İsrail’e son tepki AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi. Batı’nın tavrını eleştiren Çelik, Netanyahu hükümetini “cinayet makinesi” olarak nitelendirdi.

Çelik’in açıklamaları şöyle:

“Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Her katliamdan sonra bu cinayet makinesi, ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ cümlesiyle Batılı ülkeler tarafından daha fazla cinayet işlemeye teşvik edilmektedir.

Gazzelilerin yaşam hakkını dikkate almadan sadece ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ diyen herkes bu insanlığa karşı suçların faillerinden biridir. Müslümanların öldürüldüğü her katliamın ardından ‘İsrail’in kendini savunma hakkı vardır’ diyerek Gazzelilerin yaşam hakkının yok edilmesini teşvik edenler, bu cinayet makinesinin asıl destekçileridir.

“BATI ÜLKELERİ İNSAN HAKLARINDAN VE HUKUKTAN SÖZ ETMİYOR”

Netanyahu katliam politikası izlerken Batılı ülkeler hiçbir zaman insan haklarından ve hukuktan yüksek sesle bahsetmedi. Tam tersine ‘İsrail’in kırmızı çizgileri yoktur’ diyorlar. ‘İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz’ diyenler, ‘daha fazla cinayet işleyin’ diyor.

“BARBARLIK İNSANLIĞA SAVAŞ OLDU”

Barbarlık tüm insanlığa savaş ilan etmiştir. Savaş sadece Gazze’de değil, insanlığın kalbindedir. Kim Gazzelilerin yaşam hakkından bahsetmeden ‘İsrail’in kendini savunma hakkı’ndan söz ediyorsa, tetikçinin arkasında odur. Masum çocukların ölümünden sonra ‘İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz’ diyen kişi, insanlığa karşı savaşın gerçek planlayıcısıdır.

“Türkiye, BARBARLIĞA KARŞI İNSANLIĞIN SESİDİR”

Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye’dir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı masum Gazze halkını korumanın tek yoludur. “İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunması için Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planının en değerli ve hayati yeridir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu