Haber

6 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismar Skandalında Yeni Gelişme: İstanbul’da Soruşturma Açılacak

TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Kurulu, 6 yaşındaki bir çocuğun cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla ilgili olarak İstanbul’da soruşturma açılmasına karar verdi.

‘Birlikte çalışacağız’

Her türlü çocuk istismarının önlenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu başkanlığında toplandı.

Aydoğdu, komisyon çalışmalarının çok hassas olduğunu vurgulayarak, ‘Ülkemizin ‘geleceği’ni düşündüğümüzde en hassas olduğumuz konu çocuk meselesidir. Çocuğu istismar edebilecek her muhatap hakkında burada bir çalışma yapacağız. Bizim için umut verici ve hatta sevindirici olan, tüm arkadaşlarımızın birebir görüşlerinin olması. Bu komisyonda birlikte çalışacağız. Bu bahiste siyasi partilerimizin diğer siyasi alanlarda takip ettikleri tezlerle ilgili bir durum söz konusu olmayacaktır.dedim.

Toplantıda komisyonun çalışma takvimi, çalışma usulleri, komisyona davet edilecek kurum ve kuruluşlar görüşüldü. Komisyonda, 6 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ilgili İstanbul’da soruşturma açılmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu