Haber

2023 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları kaç gün sonra açıklanır? YKS sonuçları nereden öğrenilir?

Öğrencilerin gözü kulağı ÖSYM’den gelen açıklamaya çevrildi. Üniversite hayali kuran öğrenciler TYT, AYT ve YDT yani YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sonuç takvimi ÖSYM tarafından açıklandı. İşte merak edilen tarihler…

2023 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak.

YKS SONUÇLARI NERDEN ÖĞRENİLİR?

Heyecanlı bekleyişin ardından üniversite öğrencisi adayları, www.suc.osym.gov adresindeki ÖSYM sonuç sayfasından TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile e-Devlet uzantısı üzerinden giriş yaparak sonuçları öğrenebilecekler. tr.

YKS SONUÇLARI KAÇ GÜNDE AÇIKLANIR?

Milyonlarca öğrencinin üniversite mezunu olmasına sayılı günler kaldı. Sonuçların açıklanmasına bir aydan az bir süre kala ÖSYM takvimine göre 20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanacak. ÖSYM Başkanı Ersoy ise bu dönemde 3.5 milyon adayın kitapçığının açıldığını, tutanakların okunduğunu ve 3 ayrı incelemeden sonuçların değerlendirildiğini söyledi. Tek bir aday konusunda hata yapmak istemediklerinin altını çizen Ersoy, “Bizim için nihai hedef 20 Temmuz, ondan önce de açıklanabilir. Bu nedenle 20 Temmuz’u tarih olarak belirledik. Adaylarımızdan herhangi birinde herhangi bir hata yapmayın.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu